چگونه نشانگر ماوس را با کیبورد حرکت دهیم؟
این روز ها موس یکی از ملزومات هر کامپیوترحساب میشود وبا نبود آن کار با کامپیوتر بسیار سخت است و تقریبا غیر ممکن می‌شود. اینکه می‌بینید یک نفر تق تق تق روی صفحه ی مشکی ای که نوشته های سبز دارد دستوراتی تایپ میکند و سیستم دفایی یک کشور را به هم میریزد فقط در فیلمها ممکن است نه در دنیای واقعی!
اگر کیبورد شما دکمه های nam * را ندارد نمی توانید از این ترفند استفاده کنید
▪ راه اول:
واردکنترل پنل شوید و گزینه ی Accessibility Options را انتخاب کنید (اگر همین حالا هم به موس دسترسی ندارید Windows+R را بزنید و سپس تایپ کنید Access.cp)
برگه ی Mouse را انتخاب کنید و گزینه‌ی Use MouseKeys را تیک بزنید وok کنید حالا می‌توانید با دکمه های Num نشانگر ماوس را حرکت دهید. شاید لازم باشد Shift و Alt سمت چپ را پایین نگه دارید. (این مرحله با کیبورد: Ctrl+Tab سپس Space سپس دو بار Tab و در آخر Enter )
سرعت ماوس در حالت پیش فرض خیلی کم است. می‌توانید آن را از قسمت Settings بیشتر کنید.
▪ راه دوم:
برنامه‌ی Mouse Emulator را از اینجا ) (فقط ۱۴ کیلوبایت) دریافت کنید. این برنامه فقط یک فایل اجرایی دارد و نیاز به نصب و… ندارد و کاملآ رایگان است. حالا مثل همان مرحله‌ی قبل می‌توانید با دکمه های Num ماوس را کنترل کنید. البته این برنامه کمی بهتر از راه قبلی است چون ماوس را طبیعی تر حرکت می‌دهد و امکانات بیشتری در اختیارتان می‌گذارد. مثلآ اسکرول یا فشردن دکمه‌ی وسطی ماوس…