X
تبلیغات
رایتل

گوگل مسیرهای پیاده‌روی را با هدف فراهم کردن راهنمایی در مورد مسیرهای مستقیم و هموار برای عابران، به سرویس نقشه‌ی خود اضافه کرد.
پایگاه داده‌ی سرویس Google Maps اطلاعات زیادی در مورد مسیرهای پیاده‌روی یا خیابان‌هایی شلوغی که گذشتن از آن‌ها دشوار است نداشت.
طبق اعلام وبلاگ LatLong گوگل، ویژگی مسیرهای پیاده‌روی از آزمایش برای شمار محدودی از کاربران به نسخه‌ی بتای عمومی توسعه‌یافته است که مکان‌های دارای مسیرهای رانندگی را تا حد امکان تحت پوشش قرار می دهد.
مسیرهای پیاده‌روی در نقشه گوگل به دلیل محدودیت پایگاه داده این شرکت، برای مسافت‌های در حدود ۱۰ کیلوتر یا کمتر از آن وجود دارد.
کاربران می‌توانند با استفاده از مسیرهای پیاده‌روی گوگل به سازمان‌های خیریه کمک کنند زیرا گوگل برنامه‌ای را از ۲۵ ماه اکتبر اجرا خواهد کرد که افراد در آن می‌توانند با تکمیل برنامه‌ی ۱۵ هفته‌یی Walk for Good گوگل به یک سازمان خیریه رای دهند تا از کمک ۱۰۰ هزار دلاری این سازمان برخوردار شود.
در حال حاضر گوگل تنها سرویس نقشه‌ای است که مسیرهای پیاده‌روی را ارایه می‌کند؛ موتور جست‌وجوی Ask.com پیش از این مسیرهای پیاده‌روی را عرضه می‌کرد اما سه هفته قبل با مهاجرت از پلت‌فرم نقشه‌ی خود به پلت‌فرم نقشه‌ی Virtual Earth مایکروسافت، این ویژگی را حذف کرد.